Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2022. Szeptember 21. 12:46, szerda | Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem

Életet mentett a szabadnapos szekszárdi tűzoltó

Életet mentett a szabadnapos szekszárdi tűzoltó

A tűzoltókra minden helyzetben lehet számítani, számukra ez nem csak egy munka. Hivatás, az életmentés iránti teljes elkötelezettség, ami áthatja az egész életüket.

Tóth Attila tűzoltó őrmester a napokban párja nagymamájával indult haza a bajai kórházból, amikor egy utcán fekvő férfira és egy mellette térdelő buszsofőrre lett figyelmes. A szabadnapos, szekszárdi hivatásos tűzoltó azonnal a 87 esztendős férfi segítségére sietett, és a busz vezetőjével rögtön megkezdték az életmentő beavatkozást, miután az idős ember semmilyen életjelet nem mutatott. Egy járókelő tárcsázta a központi segélyhívószámot, és a mentősök instrukcióit folyamatosan tolmácsolta az életmentőknek.

Attila a busz vezetőjével felváltva, mellkaskompressziókkal igyekezett biztosítani az eszméletlen férfi keringését a mentők kiérkezéséig. A mentőszolgálat munkatársai több mint 40 percen keresztül küzdöttek a beteg életéért és végül stabil állapotban szállították őt kórházba.
Másfél nappal később, a mélyaltatásból ébredő idős férfi első gondolatát a lányának címezte: „De jót aludtam kislányom.”

Fotók: Tolna MKI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek