Hírek
2012. Január 25. 14:58, szerda |
Helyi önkormányzati
Forrás: VMKH
Együttműködnek

A Pannon Egyetem és a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság után a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal kötött megállapodást a Veszprém Megyei Kormányhivatal.
Az erről szóló dokumentumot Dr. Kovács Zoltán kormánymegbízott és Németh Tamás tűzoltó alezredes, a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója írták alá.
A megállapodásnak azért is van jelentősége, mert az év elején új katasztrófavédelmi törvény lépett életbe illetve január elsejétől a Védelmi Bizottság elnöki tisztét a kormánymegbízott tölti be- emlékeztetett beszédében Dr. Kovács Zoltán.
A Veszprém megyei kormánymegbízott elmondta Veszprém megyében számos veszélyes üzem található ( pl. Balatonfűzfő, Pétfürdő) és Devecser-Kolontár térségét sújtotta 2010-ben a vörösiszap-katasztrófa is. Ez mind arra sarkallta a két szervezet vezetőjét, hogy minél előbb kössenek megállapodást az új jogszabályok életbe lépését követően.
A megállapodás célja, hogy a szerződő felek között kölcsönös együttműködés és segítségnyújtás alakuljon ki, melynek alapja a szoros kapcsolattartás valamint a kölcsönös és haladéktalan tájékoztatás. Szintén közös célként fogalmazták meg a katasztrófák elleni védekezés és megelőzés területén jelentkező feladatok közös és hatékony megoldását is.
A kormányhivatal és a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság egyaránt fontosnak tartja, az esetleges katasztrófák, rendkívüli események miatt az eljáró hatóságok szoros együttműködése révén az előállt rendkívüli helyzet rendezése, a károk enyhítése iránti intézkedések megtétele a lehető leggyorsabban és hatékonyan megtörténjen, valamint hogy az ismeretanyag átadásával a lakosság széles körét felkészíthessék a katasztrófa helyzetben elvégzendő feladatokra- hangzott el az eseményen.
A megállapodás értelmében a kormányhivatal 8 szakigazgatási szerve működik együtt a katasztrófavédelemmel. A hatóságok segítséget nyújthatnak többek között közegészségügyi és járványügyi vizsgálatokban, a veszélyes anyag szállítmányok vagy veszélyes termékek kiszűrésében, mezőgazdasági vízgazdálkodási illetve a vízkárok elleni védekezésben. Tájékoztatást adnak továbbá olyan veszélyekről, amelyek katasztrófát, káresetet okozhatnak; az Erdészeti Igazgatóság által működtetett ún. Erdőtűz Információs Rendszer pedig az erdőtüzek kapcsán nyújt hasznos segítséget- tájékoztatott a kormánymegbízott.
Eddig is volt már együttműködés a szervezetek között, hiszen enélkül egyik fél sem tud hatékonyan működni. Az új katasztrófavédelmi törvény számos hatósági feladatot telepít a katasztrófavédelemhez; ennek egyik fontos kritériuma a személyek védelme és a vagyonvédelem, ami szükséges ahhoz, hogy az emberek biztonságosan éljenek. Készülni kell és látni kell azt, hogy hol milyen jellegű veszélyeztetéssel kell számolnia a hivatásos testületnek- fogalmazott Németh Tamás tűzoltó alezredes. A katasztrófavédelmi igazgatóság vezetője elmondta, a mai napon is zajlik egy iparbiztonsági ellenőrzés a kormányhivatal illetékes szakigazgatási szerveinek bevonásával.
Szép, de veszélyes a megyénk- tette hozzá az igazgató. Sok a veszélyes üzem, ahova minden hatósági jogkörrel rendelkező szervezet elmegy, hogy ellenőrizze az ottani tevékenységet- kisarkítva adott területre. Viszont fontos lenne, hogy a katasztrófavédelem egybe lásson minden olyan létesítményt, üzemet, hogy ezek ténylegesen milyen veszélyt jelentenek az emberek számára. Németh Tamás hozzátette: az információáramlásnak minden esetben kiemelt jelentősége van, legyen szó megelőzésről vagy épp az oktatásról, egymás munkáját így segíthetik hatékonyan a kormányhivatal és a katasztrófavédelem munkatársai.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.
2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld
NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet
Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.