Hírek
2023. Május 14. 07:22, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Együttműködik a győri és a szöuli egyetem

Együttműködési megállapodást kötött a Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontja a Szöuli Egyetem Urbanisztikai Intézetével, így a jövőben közös kutatások, publikációk, cserelátogatások segíthetik a fejlődésüket.
A közlemény szerint a megállapodás aláírását megelőző megbeszélésen Friedler Ferenc rektor, tudományos elnökhelyettes kiemelte, hogy a győri egyetem a kutatásokat, a szervezeti működést, a pénzügyi forrásokat és az infrastruktúrát tekintve Magyarország kiemelkedő felsőoktatási intézménye.
Rámutatott arra, hogy a hosszú távú tudományos együttműködésben érdekeltek.
Kang Su Kim, a Szöuli Egyetem Urbanisztikai Intézetének igazgatója szerint számos kapcsolódási pont van a két intézmény között.
Azt írták, hogy a több mint száz éve alapított Szöuli Egyetem a dél-koreai főváros egyik legjobb felsőoktatási intézménye és kiváló kutatási infrastruktúrával rendelkezik. A nyolc tanszékből álló, egyedinek számító Urbanisztikai Intézet az építészettől a tájépítészeten és a közlekedéstudományon át a geoinformatikáig számos területtel foglalkozik.
A győri egyetem nemzetközi kapcsolatai bővítésével is fejleszteni kívánja oktatási és kutatási tevékenységét, hozzájárulva a térség versenyképességéhez is - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán