Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2021. Május 19. 13:53, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Együttműködési megállapodást kötött a Volánbusz és a Magyar Közút

Együttműködési megállapodást kötött a Volánbusz és a Magyar Közút

A közúti közlekedés biztonságosabbá tételére együttműködési megállapodást kötött a Volánbusz és a Magyar Közút Nonprofit Zrt., a dokumentumot május 18-án a napi szintű végrehajtás jelképes helyszínén,

a martonvásári autópálya-mérnökségen írták alá - közölték a társaságok közös közleményben szerdán az MTI-vel.

A közleményben kiemelték, Magyarország egész közúti közlekedéséről naprakész információkkal rendelkeznek, ennek előnyeit szeretnék kihasználni, hogy biztonságosabbá tegyék az országos közúthálózaton zajló közlekedést, a közlekedési információk cseréjével és a vállalatok közötti információáramlás rendjének szabályozásával hozzájáruljanak a forgalom zavartalanságának biztosításához.

Ismertetik, hogy diszpécserszolgálataikon keresztül forgalmi és útinformációkat biztosítanak egymás számára, és a napi munkavégzés operatív támogatásával teszik gyorsabbá a helyi és a helyközi közösségi közlekedés adatcseréjét. Egyeztetik a fejlesztési prioritásokat, támogatják a megállóhelyi programnak a Helyközi Közösségi Közlekedési Információs Rendszer (HKIR) segítségével történő fejlesztéseit. Az útfelújítások, útellenőrzések adatcseréje, a kutatási és fejlesztési együttműködés, valamint a közlekedésbiztonság, a személyszállítási közszolgáltatás és az infrastruktúra fejlesztésének témakörében végzett kommunikációs programok is az együttműködés részét képezik.

A közleményben Pafféri Zoltán, a Volánbusz elnök-vezérigazgatója elmondta, évente csaknem 670 millió utast szállítanak és autóbuszaik 455 millió kilométert tesznek meg, csaknem 11 ezer járművezetővel. Az együttműködés lehetőséget biztosít arra, hogy az előnyöket kölcsönösen kihasználják.

A szakmai együttműködések mellett a Volánbusz jármű-fiatalítási programja is a szolgáltatási színvonal emelését célozza, az elmúlt két évben érkezett 866 új és újszerű autóbusz után 2021-ben 1665 új jármű beszerzésére indítanak közbeszerzési eljárást. Ezek sikeres lebonyolítása esetén várhatóan közel 700 busz meg is érkezik még ebben az évben, 2022 végéig pedig a teljes járműállomány 40 százaléka megújul - tette hozzá a Volánbusz elnök-vezérigazgatója.

Szilvai József Attila, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. vezérigazgatója a közleményben hangsúlyozta, a megállapodással nemcsak formálissá teszik az eddigi partneri kapcsolataikat, hanem új szintre is emelik. A hatékony információáramlással jelentős mértékben tudják egymás munkáját segíteni.

Fontosnak nevezte, hogy a közösségi közlekedéshez elengedhetetlen infrastrukturális feltételeket biztosíthassák, ebben pedig támogatójuk és partnerük a kormány, hiszen az elmúlt 10 évben 6000 kilométernyi utat újíthattak fel, és az idén további 1000 kilométernyi szakasz teljes körű rendbetételére nyílt lehetőség. Ez pedig magasabb szolgáltatási szintet jelent a közösségi közlekedésben is - fogalmazott Szilvai József Attila.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába