Hírek
2018. Április 05. 17:54, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Egy egyetemi kutató lelőtte négy kollégáját egy törökországi egyetem kampuszán

Egy egyetemi kutató tüzet nyitott négy kollégájára és megölte őket csütörtökön a nyugat-törökországi Eskisehir városban található Osmangazi Egyetem kampuszán - jelentette a Dogan török hírügynökség.
Az incidensben az Anadolu török állami hírügynökség szerint három ember megsebesült. Az egyetem rektora, Hasan Gönen ugyanakkor nem számolt be sérültekről.
A gyilkost a rendőrség őrizetbe vette, fegyverét pedig lefoglalta, a férfi nem tanussított ellenállást. A halálos áldozatok között van az egyetem egyik dékánhelyettese, a tanárképző kar titkára, egy egyetemi óraadó és egy oktató. A tett indítéka egyelőre ismeretlen.
A helyszínre nagy számban vezényeltek mentőegységeket is.
A rendőrség nem terrortámadásként kezeli az esetet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:44, péntek | Külföld
Donyecki tisztségviselő: az orosz hadsereg áttörte Pokrovszk védelmét
Az orosz hadsereg áttörte az ukrán védelmet Pokrovszknál - közölte Igor Kimakovszkij, a \"Donyecki Népköztársaság vezetőjének tanácsadója csütörtökön az Pervij Kanal televíziós csatornán.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Külföld
Augusztusban váratlanul éves csúcsra nőtt az euróövezeti gazdasági aktivitás
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.