Hírek
2011. Szeptember 08. 07:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Drasztikusan elapadt a néhány éves használt autók kínálata

2007 óta negyedére zuhant az újautó-eladások száma, ami immár a használtautó-piacon is egyre komolyabb zavarokat okoz.
Érezhető hiány alakult ki az 1-3 éves, újszerű személyautókból, ami mind az autósok, mind a kereskedők számára jelentős nehézségeket okoz – számol be az elmúlt időszak tapasztalatairól a Használtautó.hu internetes szakportál.
A teljes piaci kínálat több mint négyötödét megjelenítő Használtautó.hu portálon egy éve még több mint 24.000, 2011. júliusában már csak 16.200 három évesnél fiatalabb személyautó között válogathattak az érdeklődők. A közel egyharmadnyi visszaesés mintegy 7 százalékos átlagár-növekedéssel járt együtt, vagyis hiába magas az érdeklődés a néhány éves autók iránt, azokhoz egyre nehezebben és a korábbinál magasabb áron lehet csak hozzájutni.
A használtautó-kereskedők közül is többen kerülhetnek nehéz helyzetbe – vagy akár szűnhetnek meg – az újszerű autók kínálatának szűkülése miatt, hiszen ez a kategória biztosítaná számukra a legkedvezőbb árrést, és a beszámítási akciók keretében is ez a korosztály a leginkább érintett.
A kínálat kiszáradása három oknak köszönhető. Egyrészt már 2009-ben a korábbi érték töredékére esett vissza az eladott új autók száma. Másrészt a gazdasági nehézségek miatt azok a magánszemélyek is tovább tartják meg autóikat, akik korábban 2-3 év után – sokszor beszámítással – lecserélték azt a márkakereskedőjüknél. A céges flották esetében pedig egyértelműen érzékelhető a cserék legalább 9-12 hónapos kitolása.
„A kielégítetlen kereslet egy részét a növekvő import töltheti majd be, amit az avultatás miatt időlegesen kedvezőbbé váló regisztrációs adó is elősegít – magyarázza Szemes Árpád, a Használtautó.hu ügyvezetője. – A helyzet azonban az újautó-importőrök számára is jelenhet lehetőséget, akik most a kedvezőtlenebb feltételekkel kínált 1-3 éves járművek helyett új autó vásárlására is rábírhatják az érdeklődők egy részét. Annál is inkább, mert pontosan ismert, mit is keresnek, milyen igényeket támasztanak ezek a potenciális vásárlók.”
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít
A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít
2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban
Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.
2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat
Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe