Városlista
2025. szeptember 4, csütörtök - Rozália

Hírek

2024. Július 18. 07:55, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Donald Trump megfizettetné a védelmet Tajvannal

Donald Trump megfizettetné a védelmet Tajvannal

Tajvannak fizetnie kellene a védelemért, mert a sziget semmit sem nyújt az Egyesült Államoknak - jelentette ki Donald Trump amerikai elnökjelölt a Bloomberg Businessweek hetilapnak adott interjújában.

"Nagyon jól ismerem ezeket az embereket, nagyon tisztelem őket. Elvették a chipüzletágunk mintegy 100 százalékát. Úgy gondolom, Tajvannak fizetnie kellene nekünk a védelemért" - mondta a republikánus jelölt, hozzátéve: "puszta biztosítótársaság vagyunk. Tajvan nem ad nekünk semmit".

A politikus a június 25-én - még elnökjelöltsége elnyerése előtt - készült, és kedden nyilvánosságra hozott interjúban arról is beszélt, hogy Kína nem fogja megtámadni Tajvant, mert az ott zajló chipgyártás fontos számára.

Trump Hszi Csin-ping kínai államfőt "nagyon jó barátnak" nevezte.

Az interjúban elmondta, elnökké választása esetén engedné, hogy Jerome Powell, az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed vezetője kitöltse 2026-ig tartó négyéves mandátumát. Jerome Powell elnöki mandátuma 2026-ban, kormányzótanácsi tagsága 2028-ban jár le.

Donald Trump azt mondta, hogy a Fednek tartózkodnia kell a kamatcsökkentéstől a novemberi választások előtt.

Az interjúban azt is közölte, hogy akár 15 százalékra is csökkentheti a társasági adó kulcsát (a jelenlegi 21 százalékról), és nem tervezi a TikTok közösségimédia-alkalmazás betiltását.

Jelezte továbbá, hogy Kínát új, 60-100 százalékos vámokkal sújtaná, és 10 százalékos átfogó vámot vetne ki a más országokból származó importra is, mert a világban nem vásárolnak elég amerikai árut.

Az interjúban kitért arra is: győzelme esetén Jamie Dimont, a JPMorgan elnök-vezérigazgatóját nevezné ki pénzügyminiszternek.

Címkék: donald trump, tajvan

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.