Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2012. Május 02. 11:30, szerda | Belföld
Forrás: mno

Áder János a köztársasági elnök

Áder János a köztársasági elnök

Több mint kétharmados többséggel Áder Jánost választotta köztársasági elnöknek hétfőn az Országgyűlés. A Brüsszelből visszatérő európai parlamenti képviselő 2017-ig költözhet be a Sándor-palotába.

Áder János Magyarország új köztársasági elnöke, mivel a parlamenti képviselők több mint kétharmada (262 képviselő) biztosította bizalmáról. Nemmel 40-en szavaztak. Lezsák Sándor tájékoztatása szerint 307 képviselő vette fel a szavazólapot, melyek közül 305 került be az urnákba. Három szavazat érvénytelen volt. Így a köztársaságielnök-választás érvényes és eredményes volt.

Korábban a Fidesz–KDNP-frakciószövetség részéről 262 képviselő javasolta elnökké választani Ádert, aki mellett nem volt más jelölt, hiszen az ellenzéki frakciók ehhez nem tudták összegyűjteni az országgyűlési képviselők legalább ötödének írásbeli ajánlását.

Ádert Schmitt Pál lemondása után Orbán Viktor jelölte köztársasági elnöknek április 16-án. A jelölést a Fidesz–KDNP frakciószövetség támogatta. A miniszterelnök, a Fidesz elnöke javaslatát azzal indokolta, hogy Ádert olyan „horgonyszemélyiségnek” tartja, aki biztonságot és kiszámíthatóságot tud nyújtani Magyarországnak, a magyar politikai rendszernek, egyik legfontosabb feladata pedig az új alkotmányos rendszer megerősítése, megszilárdítása lesz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.

2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld

Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.