Városlista
2025. augusztus 22, péntek - Menyhért

Hírek

2018. November 26. 12:48, hétfő | Belföld
Forrás: Varga Béla, az MTI tudósítója jelenti/Fotók: MTI/Nemes János

Demonstráció miatt szünetel a forgalom a záhonyi határállomás ukrán oldalán

Demonstráció miatt szünetel a forgalom a záhonyi határállomás ukrán oldalán

Több száz kárpátaljai autós zárta le hétfőn reggel a régióban a legforgalmasabbnak számító Csap-Záhony közúti határátkelő ukrán oldalát mindkét irányban,

tiltakozásul a külföldön regisztrált gépkocsik ukrajnai belépését és belföldi használatát szigorúan korlátozó, egy nappal korábban hatályba lépett ukrán vámtörvény ellen.

A tüntetők külföldi rendszámú autóikkal, amelyeknek fel vannak nyitva a motorháztetői, elállták mindkét irányban az utat a határátkelőhely előtt. Az úttesten csoportokba verődve álló tiltakozók csak a személyszállító buszokat, a gyermekutassal érkező autókat és a megváltott vonat- vagy repülőjegyet felmutató utasokat engedik át.

Ugyancsak megbénították autósok Kárpátalján a kisbereznai ukrán-szlovák határátkelőhely forgalmát, ott csak a gyalogosokat engedik át. A határőrség hétfői közlése szerint a két jelzetten kívül minden kárpátaljai közúti átkelőhely normális üzemben működik.

Vasárnap Ukrajna európai uniós határátkelőhelyei előtt és több nyugat-ukrajnai városban kezdtek tiltakozásba a külföldi rendszámú autók tulajdonosai, miután november 25-től nehezen értelmezhető, szigorú törvényekkel - magas behozatali vám vagy kaució kiszabásával - nehezítették meg az EU-tagországaiban regisztrált gépkocsijaiknak az ország területére történő belépését és belföldi használatát. A tüntetések hétfőn is folytatódtak, elsősorban az ukrán-lengyel határátkelőkön.

Több száz érintett autós vasárnap este Ungváron, a Kárpátalja megyei közigazgatási hivatal épülete előtt órákon át autógumik égetésével tiltakozott a megszorítások ellen, találkozót követelve a megye vezetésével. A tiltakozás nyomán hétfő délelőtt a tüntetők képviselőit Ungváron fogadta Hennagyij Moszkal, a megye kormányzója és más vezetői. A megbeszélésen jelen voltak az ukrán vámszervek, határőrség, rendőrség kárpátaljai kirendeltségének a vezetői. A kormányzó azt ígérte, hogy az ukrán parlamenthez fordul a tiltakozók törvénymódosítást szorgalmazó követeléseivel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld

Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között

A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.

2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld

Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben

Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld

Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket

A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.

2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld

Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot

Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.