Hírek
2016. Február 29. 05:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Csapadékosan, helyenként hóval kezdődik a tavasz

A tél utolsó napján néhol akár 17 Celsius-fokig is melegszik a levegő, de országszerte csapadékosra fordul az idő. A meteorológia tavasz első napjaiban sok esőre, helyenként hóra, ezzel némi lehűlésre kell készülni
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi országos középtávú előrejelzéséből.
Hétfőre virradóra délnyugat felől egyre több helyen elered az eső. Február utolsó napján napközben szinte országszerte nagyobb mennyiségű esőre lehet számítani, egy-egy zivatar sem kizárt. Átmenetileg több helyen megerősödhet a szél, napközben a Dunántúli-középhegység térségében néhol viharossá is fokozódhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-8 fok között alakul. Napközben a Dunántúlon 9-13, a Dunától keletre jellemzően 12-16 fokig melegszik a levegő, de a keleti határ mentén akár 17-18 fok is lehet.
Kedden, március első napján is többfelé várható eső, zápor. Északon és a középső országrészben havas eső, a hegyekben havazás is lehet. Sokfelé megerősödik, a Kisalföldön helyenként viharossá fokozódik a szél. A leghidegebb órákban 3-8, nappal 6-12 fok lehet.
Szerdán reggel elszórtan lehet zápor, hózápor, napközben már inkább csak keleten lehet néhol záporeső. Estétől északnyugaton újra elered az eső. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 6-11 fok között alakul.
Csütörtökön is többfelé várható eső, zápor, a hegyekben havas eső, hó is és több helyen megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban 0-5 fok lehet, napközben 4-9 fokig melegszik a levegő.
Pénteken már csak néhol fordulhat elő eső, esetleg havas eső, többórás napsütés várható. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 2, a maximumhőmérséklet plusz 6-11 fok között valószínű.
Szombaton és vasárnap többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, és többfelé várható eső, zápor, a hegyekben havas eső, havazás. A leghidegebb órákban szombaton 1-6, vasárnap 2-7 fok lehet. A nappali maximumok szombaton várhatóan 5-12, vasárnap 5-11 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.