Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2015. Október 02. 07:29, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Brókerbotrány - Két újabb gyanúsítottja van a Buda-Cash ügynek

Brókerbotrány - Két újabb gyanúsítottja van a Buda-Cash ügynek

Két újabb embert hallgattak ki gyanúsítottként szerdán a Buda-Cash üggyel összefüggésben - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság csütörtökön az MTI-t.

A közlemény szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) csalás megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki a két gyanúsítottat. Egyiküket őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását, társa szabadlábon védekezik.

A nol.hu információi szerint az őrizetbe vett gyanúsított P. Zoltán, a Buda-Cash alapítója.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) február 24-én jelentette be, hogy azonnali hatállyal felfüggesztette a Buda-Cash Brókerház működési engedélyét és felügyeleti biztosokat rendelt ki a tudomására jutott visszaélésgyanús esetek miatt. A jegybank feljelentést is tett a rendőrségen. Az MNB a Buda-Cash tulajdonosain keresztül szoros összefüggésbe hozható Dél-Dunántúli Regionális Bankcsoporthoz (DRB) tartozó négy banknál korlátozta a betétkifizetést és felügyeleti biztosokat rendelt ki.

A rendőrség csalás és a számvitel rendje megsértésének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást. A gyanú szerint a brókerek négy bankot és rajtuk keresztül kisbefektetők ezreit károsítottak meg összesen 62 milliárd forinttal.

Március 9-én több helyszínen egy időben tartottak házkutatásokat. Tíz embert állítottak elő, egyet tanúként, kilencet gyanúsítottként hallgattak ki. A rendőrség négy ember előzetes letartóztatását kezdeményezte, közülük a Fővárosi Törvényszék március 18-án V. Péternek, Gy. Jánosnak és T. Péter Árpádnak, a Buda-Cash vezérigazgatójának és két vezérigazgató-helyettesének előzetes letartóztatását rendelte el jogerősen, ezt később meghosszabbították.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.