Hírek
2012. Május 21. 17:41, hétfő |
Helyi
Forrás: VMRFK
Betörés szórakozásból – megvannak az elkövetők

Szombaton a hajnali órákban négy 17 és 19 év közötti fiatalember az egész napos alkoholfogyasztást követően úgy gondolta, hogy valami nagyobb „balhéval” koronázza meg a napot.
Az elhatározáskor éppen a SÉD mozinál voltak, ahol észrevették, hogy az épületben különféle jelmezek vannak a folyosón. Betörték a Pannon Várszínház hátsó ajtaját, majd a raktárból különböző jelmezeket és egy tandem kerékpárt tulajdonítottak el. A kerékpárt később a mozi közelében otthagyták, de a többi jelmezt és kelléket magukkal vittek.
A rendőrséghez befutott bejelentésnek köszönhetően a buszpályaudvaron ellenőrzés alá vonták az unatkozó fiatalokat, akiknél megtalálták az eltulajdonított tárgyakat. Az előállításukat követően végrehajtott kihallgatásuk során a bűncselekmény elkövetését elismerték, elmondásuk szerint csak szórakozásnak indult a cselekményük, végül azonban a rendőrségen kötöttek ki.
A négy fiatalember ellen lopás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást folytat a Veszprémi Rendőrkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld
Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra
Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.