Hírek
2021. Július 18. 17:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Balatoni véradókampányt indít az OVSz
Az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSz) balatoni nyári véradókampányt indít, hogy a nyári időszakban is fenntartsa az optimális vérkészletet.
Az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményükben azt írták: a szabadságolásokkal és az oktatási szünettel hagyományosan csökken a véradók aktivitása, de a balesetek, betegségek miatt a kórházaknak az ellátásokhoz folyamatosan szükségük van vérkészítményekre.
Kérik, hogy aki teheti, menjen el vért adni, az OVSz véradó busza kihelyezett helyszíneken várja őket.
Véradásra jelentkezhet, aki elmúlt 18 éves, de még nincs 65 (első véradóknál a felső korhatár 60 év), testsúlya eléri az 50 kg-ot és egészségesnek érzi magát. Felhívták a figyelmet arra, hogy a jelentkezők vigyék magukkal a személyazonosító igazolványukat, lakcím- és taj-kártyájukat.
Először július 20-án Alsóörsön, a strandnál (Örkény sétány) várják a véradókat.
A helyszínek és időpontok megtalálhatók a vérellátó szolgálat honlapján (ovsz.hu).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
