Hírek
2012. Április 28. 15:16, szombat |
Helyi
Forrás: VMMI
„Bábalelte babona”
„Bábalelte babona” A születés és a gyermek néprajza.
A szeptemberben nyíló Szület-És Kiállítás előkészületeként a Laczkó Dezső Múzeum történelmi utazásra invitálja a régi magyar paraszti kultúra iránt érdeklődő közönséget.
A téma annak „régisége” ellenére is újszerű és tanulságos: a várandós asszonyt, a szülést és az újszülött gyermeket övező naiv, mágikus elképzelések - melyek dédszüleink számára eleven valóságként irányították az élet kezdetének rítusait - a mai ember számára magyarázatra szorulnak. Hogyan képzelték el a magzatot az „ultrahang előtti világban”? Mi köze a bábaasszonynak a boszorkányhoz?
Az előadást Gyöngyössy Orsolya néprajzkutató tartja 2012. május 3-án 17 órakor a Laczkó Dezső Veszprém Megyei Múzeumban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:44, szerda | Sport
MLSZ - Rossi marad
A sikertelen világbajnoki selejtezősorozat ellenére Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
