Hírek
2022. Szeptember 21. 08:03, szerda |
Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Az őszi-téli időszakban jelentősen megemelkedik a lakástüzek száma
Idén már több mint 5200 lakástűzhöz vonultak a tűzoltók, melyek során 486 ezer négyzetméternyi terület vált a lángok martalékává.
A Katasztrófavédelem pontokba szedte javaslatait, amelyekkel megvédhetjük otthonunkat!
- Ne felejtsd el átnézetni a fűtőeszközeidet egy szakemberrel!
- Tedd távolabb a tüzelőanyagot, papírt a kályhától!
- Ugye neked is van fémből készült parázsfelfogód? A kipattanó szikrák nagy veszélyt jelentenek!
- Hívd a kéményseprőt! Bár neked kell időpontot foglalni, de a szolgáltatás ingyenes, így semmi okod rá, hogy elmulaszd!https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/
- Ne hagyd őrizetlenül a gyertyát, mécsest, égő cigarettát!
- Főzés során is figyelj oda, ne hagyd magára a készülő ételt!
- Ha elavult, korszerűtlen elektromos hálózattal rendelkezel, szintén vizsgáltasd át egy szakemberrel!
- Ne halmozz fel felesleges dolgokat, szemetet, inkább szortírozz!
- Vásárolj füstérzékelőt!
A lakástüzek legfőbb kiváltó okai között még mindig a nyílt láng, illetve a tüzelőberendezések helytelen használata, az elektromos meghibásodás és a dohányzás áll.
Ha az otthonunkban működik füstérzékelő, még van idő a tűz kialakulásakor cselekedni, ezzel elkerülni a sérülést vagy a tragédiát. A lakástüzek odafigyeléssel megelőzhetők - írja a Katasztrófavédelem.
Fotó: FKI
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
