Hírek
2016. Május 30. 07:43, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az offshore cégek elleni fellépésről tart vitanapot a parlament

Az Országgyűlés ma fejezi be aktuális kéthetes ülését. A képviselők az LMP kezdeményezésére legfeljebb hétórás vitát tarthatnak az offshore cégek elleni fellépéshez szükséges lépésekről.
Az ülésnap délelőtt 11 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt az ilyenkor szokásos kérdések és azonnali kérdések követik.
Az offshore-ellenes vitanap várhatóan 14 óra után kezdődik és kormányoldalnak négy, az ellenzéknek pedig három óra áll majd rendelkezésre véleménye kifejtésére.
Az LMP azzal indokolta a vitanap szükségességét, hogy szerintük csak szavakban létezik a politikai konszenzus az offshore cégek elleni fellépésről, miközben a rendszerváltás óta az államadósság két és félszerese vándorolt offshore cégekhez.
A vitanap megtartását az MSZP és a Jobbik képviselői is támogatták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.
2025. Július 07. 11:00, hétfő | Belföld
Meteorológia: hétfőn hevesebb zivatarok lehetnek szinte az egész országban
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki hétfőn szinte az egész országban - derül ki a HungaroMet Zrt. vasárnapi veszélyjelzéséből.