Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2023. Október 11. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Az MNV napelemes rendszert telepített a Groupama Arénára

Az MNV napelemes rendszert telepített a Groupama Arénára

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. napelemes rendszert telepített a Groupama Arénára a Környezeti és energiahatékonysági operatív programban (Kehop) elnyert mintegy 172,8 millió vissza nem térítendő európai uniós forrásból, a korszerűsítéssel a létesítmény üzemeltetési költségei lényegesen kedvezőbbé válnak - közölte a vagyonkezelő kedden az MTI-vel.

A Ferencvárosi Torna Club által kezelt ingatlanon végrehajtott beruházással a Groupama Aréna villamosenergia igényének részbeni kielégítésére 499 kilowatt (kW) névleges teljesítményű napelemes rendszert építettek ki.

A beruházás keretében két villamoshálózatra csatlakozó csatlakozási pontot alakítottak ki. A kivitelezés során 1350 darab napelem panelt telepítettek az Aréna tetőszerkezetére, a napelemes rendszer éves szinten 600 000 kilowattóra (kWh) villamos energia előállítására alkalmas.

A létesítmény energiafelhasználásának racionalizálása összhangban van a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programban meghatározott eredményekkel, a környezetvédelmi célkitűzésekkel - közölte az MNV Zrt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket