Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2015. Augusztus 17. 07:10, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Autós üldözés után balesetet szenvedett egy illegális bevándorlókat szállító autó

Autós üldözés után balesetet szenvedett egy illegális bevándorlókat szállító autó

Egy autós üldözést követően négy szír állampolgárt találtak a rendőrök egy autóban Kiskunfélegyházánál; a jármű sofőrjét még keresik.

- tájékoztatta vasárnap este a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-t.

Szenti Szabolcs elmondta: Röszke külterületén a járőrök ellenőrizni akartak egy személyautót, de az nem állt meg, hanem Budapest irányába tovább hajtott. A Csongrád megyei rendőrök követték az autót egészen Kiskunfélegyházáig, ahol a jármű nekiütközött egy oszlopnak. A sofőr ekkor elmenekült, de az általa szállított négy szír migráns a gépjárműben maradt.

Jelenleg a Csongrád- és a Bács-Kiskun megyei rendőrök közösen keresik a sofőrt, aki ellen jogellenes tartózkodás elősegítésének vétsége miatt indulhat eljárás - tette hozzá a szóvivő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.