Városlista
2025. november 26, szerda - Virág

Hírek

2022. Augusztus 15. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Anyára és gyerekére gyújtotta rá két férfi a házat Véménden

Anyára és gyerekére gyújtotta rá két férfi a házat Véménden

Emberölés kísérlete miatt nyomoznak a rendőrök két férfi ellen, akik Molotov-koktélokkal gyújtottak fel egy véméndi családi házat.

Egy nő szombaton 2 óra 35 perckor arról tett bejelentést a rendőrségre, hogy Véménden valaki rájuk gyújtotta a házat – közölte a rendőrség.

Elmondta, hogy egy csörömpölésre ébredtek fel, majd amikor látták, hogy ég az egyik szoba, ő és a fia kimenekültek a házból, majd elkezdték oltani a tüzet, amelyet végül a tűzoltóknak sikerült megfékezniük. A helyszíni szemle adatai szerint Molotov-koktélok okozták a tüzet.

A rendőrök pár órán belül azonosították a feltételezett elkövetőket, majd a Mecsek Közterületi Támogató Alosztály munkatársai délelőtt elfogták az elkövetéssel gyanúsítható 29 éves véméndi férfit és 24 éves helyi társát.

A rendőr-főkapitányságra történő előállításukat követően kihallgatták őket gyanúsítottként, amely során mindketten beismerték a bűncselekmény elkövetését. Őrizetbe vették őket, és kezdeményezték letartóztatásukat.

Ellenük emberölés kísérlete miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld

Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát

Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát

2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el