Hírek
2012. Április 22. 07:07, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A tea ereje

Talán már ön is hallott a tea gyógyító erejéről. Jót tesz a szívnek, jó a rák ellen, csökkenti a stresszt és még fogyni is lehet tőle.
Míg a tea nem egy 'mindent meggyógyító' ital, kutatások kimutatták, hogy egyes teákban lévő összetevők előnyösek lehetnek az egészség számára - írja a Fox News.
A fekete tea a teák leggyakoribb típusa. Kutatások már kimutatták, hogy a benne található katekin csökkenti a koleszterin szintet, a vérnyomást és segít megelőzni a stroke kialakulását.
A zöld tea levelek teljesen más folyamaton mennek keresztül, mint a fekete tea. Itt ugyanis a leveleket leszedik, megszárítják, és hőkezelik így elkerülik az erjedést. A zöld tea epigallokatekint tartalmaz (ECGC), mely serkenti az anyagcserét az agy és az idegrendszer működésének felgyorsításával. A zöld teában található koffein az EGCG- vel együtt bizonyítottan 12 százalékkal növeli a zsír oxidációt (égetést), amely elengedhetetlen plusz 80 kalória elégetéséhez egy nap.
A fehér tea többek között flavonoidokat tartalmaz, mely az antioxidánsok egy fajtája, ami megakadályozza a rákos sejtek növekedését és megelőzi az újabbak kialakulását.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.