Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2017. Május 03. 07:26, szerda | Belföld
Forrás: mti

A reklámadóról és az élelmiszerláncokról szóló törvénymódosításokról kezdődik vita a Parlamentben

A reklámadóról és az élelmiszerláncokról szóló törvénymódosításokról kezdődik vita a Parlamentben

Az Országgyűlés a kormány kezdeményezésére ma kezdi tárgyalni a reklámadóról és az élelmiszerláncok működéséről szóló törvények módosítását.

Az ülésnap reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd tíz, többnyire nemzetközi egyezmények kihirdetéséről szóló előterjesztésről kell szavaznia a képviselőknek.

A határozathozatalok után további tíz indítvány általános vitáját bonyolítják le.

A Ház egyebek mellett a nemzetgazdasági miniszter javaslatára tárgyal a reklámadó módosításáról, továbbá a földművelésügyi tárcavezető kezdeményezésére az élelmiszerlánccal kapcsolatos jogszabályok változtatásáról.

Szintén Fazekas Sándor indítványára kerül terítékre a hulladéktörvény módosítása, míg a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló változtatásokról a nemzeti fejlesztési miniszter javaslatára kezdődik vita.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek