Hírek
2012. Május 25. 14:11, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A majmok valóban úgy viselkednek, mint az emberek

A csimpánzoknak és az orángutánoknak valóban olyan társas tulajdonságaik vannak, mint az embereknek - mondják kutatók.
Szakértők között évekig folyt a vita, hogy a majmok tényleg emberi tulajdonságokkal rendelkeznek-e vagy viselkedésük csupán az emberek megfigyelésének antropomorf kivetítései.
A kutatócsoport egy statisztikai tecnika segítségével objektíven, emberi 'részrehajlás' nélkül figyelték meg a majmok viselkedését és azt mondják, a majmok és az emberek tulajdonságai valóban megegyeznek.
A csimpánzoknak ugyanolyan társadalmi problémáik vannak, mint nekünk, ők is barátokat és párt keresnek maguknak és igyekeznek kivívni illő helyüket társaik között - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően