Hírek
2011. Július 21. 07:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: HírTV
A Liszt Ferenc reptéren is lecsapott

A fővárosban több helyen is fákat döntött ki az orkán erejű szél. Az éjszakai és a délelőtti felhőszakadás után autók akadtak el az elárasztott átjárókban. A viharok miatt a Liszt Ferenc repülőtéren is gondok adódtak.
A Péterhegyi úton a szemtanúk szerint 10 elakadt gépkocsit kellett elszállítani. A Széll Kálmán téren és a Batthyányi téren is készenlétben állt az üzemzavar-elhárításért felelős személyzet. A Fővárosi Tűzoltókat háromszor annyi esetben riasztották, mint egy átlagos napon. „A legtöbbször faágakat, illetve kidőlt fákat kellett eltávolítani. Volt, ahol autóra esett, volt ahol magas feszültségre, tehát vezetékre. Akadt olyan is, hogy melléképületre dőlt a fa. Egy XVI. kerületi családi házba sajnos villám csapott, ott egy 100 négyzetméteres ház tetőszerkezete égett le” – nyilatkozta Kisdi Máté, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szóvíviője.
A viharok miatt szerdán sem tudott több repülőgép felszállni a Liszt Ferenc repülőtérről. A gépek utasait átcsoportosításokkal juttatják el a célországokba. A Budapest Airport szóvivője szerint estére helyre állhat a rend a légikikötőben. kedd este 20 percre zárták le a repteret a vihar miatt, több gép nem tudott leszállni. A Malév prágai járata végül Belgrádban, a párizsi pedig Pozsonyban landolt. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;
2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld
Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok
Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán