Hírek
2015. December 24. 09:48, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A legtöbben könyvet és játékot vásárolnak karácsonyra
A legtöbben könyvet és játékot vásárolnak ajándékként a karácsonyi időszakban, az ilyen üzletek forgalmának mintegy 50 százaléka nem ritkán a decemberi időszakban keletkezik
- mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán. Vámos György hozzátette, hogy mindemellett természetesen műszaki cikk, ruházat és illatszer is nagymértékben fogy, egyes kereskedők a decemberi forgalmuk kétszámjegyű növekedésére számítanak az előző évhez képest.
A főtitkár szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene számottevően emelkedik az idén, ezzel már harmadik éve bővül a kiskereskedelem. Tavaly a forgalom több mint 6 százalékkal növekedett.
Megjegyezte, hogy az élelmiszerek eladásai az átlagnál lassabban, 3-4 százalékkal emelkedhetnek decemberben a tavalyi évhez képest. Az online kiskereskedelmi forgalom viszont átlagosan mintegy 30 százalékkal bővül annak eredményeként, hogy felnőtt egy olyan nemzedék, amelyik beleszületett az internetbe.
Vámos György emlékeztetett, hogy a boltok csütörtökön 12 óráig lehetnek nyitva, de a 200 négyzetméternél kisebb üzletek még zárvatartási időszakban is üzemelhetnek. Úgy vélte, hogy mivel jobban megy a kereskedelem, az üzletek kevesebb akciót hirdetnek, hiszen nincsenek erre rászorulva.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
