Hírek
2019. Május 12. 08:24, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A környezetszennyezéstől is kialakulhat az asztma
A környezetszennyezéssel magyarázható az asztmás megbetegedések megnövekedett száma - mondta Nékám Kristóf allergológus az M1-en szombaton.
Régebben pollenek, házi poratkák okozták, de a jelenlegi környezetszennyező anyagoktól már önmagukban is kialakulhat az asztma - tette hozzá.
Mint elmondta, az asztma az allergiák második legsúlyosabb, legtöbb odafigyelést érintő fajtája lehet. A betegség kiváltó okát sokszor problémás megállapítani, ezért az elkerülése is nehéz - fűzte hozzá, megjegyezve, hogy az allergiás hajlamot lehet örökölni, de a betegség kialakulásában a környezetnek, és egyes rizikófaktoroknak - dohányzásnak, elhízásnak - is nagy szerepe van.
Hangsúlyozta: asztmával teljes életet lehet élni a biológiai terápiák, illetve az egyre jobb gyógyszerek révén. Világjelenségnek mondta, hogy a betegek fele nem használja rendszeresen a gyógyszereit.
A műsorban elhangzott, évente nagyjából 15-20 ezer új beteggel bővül az asztmában szenvedők száma, már jelenleg is 350 ezer diagnosztizált ember él Magyarországon és feltehetően további 150 ezer ember életét nehezíti meg a betegség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 15:00, szombat | Életmód
Kékszalag - Módosítani kellett az útvonalat az alacsony vízállás miatt
Módosítani kellett az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásverseny útvonalát a Balaton alacsony vízállása miatt.
2026. Július 09. 17:00, csütörtök | Életmód
Ismét a japán kultúrát bemutató Manga Napot rendez a Néprajzi Múzeum
Ismét a hagyományos és kortárs japán kultúrát bemutató Manga Nappal várja az érdeklődőket július 25-én a Néprajzi Múzeum - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.
2026. Július 09. 14:00, csütörtök | Életmód
Syngenta: kiváló minőségű az idei hazai görögdinnyetermés
A tavaszi fagyok és a nyári hőhullámok ellenére kiváló minőségű a hazai görögdinnyetermés az idén - közölte a Syngenta szerdán az MTI-vel.
