Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2021. November 05. 13:06, péntek | Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

A jövő héten iskolai szünetet tartanak a járvány megfékezése érdekében Szerbiában

A jövő héten iskolai szünetet tartanak a járvány megfékezése érdekében Szerbiában

Meghosszabbított őszi szünetet tartanak november 15-ig a szerbiai iskolákban, hogy megakadályozzák a koronavírus gyors terjedését a diákok között - jelentette be csütörtökön a járvány kezelésével megbízott válságstáb.

A testület arról is döntött, hogy a vendéglátóhelyek este 8 óta után csak oltási igazolás felmutatásával látogathatók. Eddig 22 órától volt kötelező igazolni, hogy valaki megkapta az oltást vagy átesett a betegségen, illetve negatív lett a koronavírustesztje.

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában csütörtökre 6726-tal 1 162 482-re, Koszovóban 21-gyel 160 799-re, Észak-Macedóniában 568-cal 203 874-re, Montenegróban 622-vel 145 936-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 1253-mal 256 306-ra növekedett.

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 61-gyel 10 139-re, Koszovóban eggyel 2978-ra, Észak-Macedóniában 12-vel 7138-ra, Montenegróban hattal 2119-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 24-gyel 11 636-ra növekedett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld

Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán

Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.

2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld

Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt

Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.