Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2015. Augusztus 17. 07:18, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A héten már nem lesz 30 fok - heti időjárás

A héten már nem lesz 30 fok - heti időjárás

Hétfőn néhol még akár 32 Celsius-fokig is melegszik a levegő, a héten záporok és zivatarok kíséretében lehűlés várható. Az augusztus 20.-val kezdődő hosszú hétvégén viszont már kevesebb lesz a csapadék.

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn az Alpokalja térségét kivéve legalább rövid időre jobbára mindenütt kisüthet a nap. Ezzel együtt sokfelé várható ismétlődő esőzés. Lehetnek olyan heves zivatarok, amelyeket viharos széllökések kísérhetnek. Emellett az intenzív záporokból jelentős mennyiségű csapadék hullhat rövid idő alatt - hívták fel a figyelmet. A legalacsonyabb hőmérséklet jellemzően 18-23, a legmagasabb hőmérséklet a nyugati országrészben általában 20-28, keleten 25-32 fok között valószínű. A meteorológiai szolgálat hétfőre a hőség miatt már csak hat keleti megyére adott ki másodfokú figyelmeztetést. Emellett viszont az egész országra első-, illetve másodfokú figyelmeztetéseket adtak ki a heves zivatarok és a felhőszakadás veszélye miatt.

Kedden és szerdán is többfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar. Kedden nagyobb eséllyel a Győr-Békéscsaba vonal 100 kilométeres környezetében jelentős mennyiségű csapadék is hullhat. Szerdán nagyobb eséllyel az ország középső harmadában várhatók intenzívebb esőzések. A leghidegebb órákban kedden 15-20, szerdán 14-19 fok lehet. Napközben mindkét nap 20-27 fokig emelkedik a hőmérséklet.

Csütörtökön, augusztus 20-án délen, délkeleten többfelé, másutt legfeljebb elszórtan fordulhat elő eső, zápor, többfelé megélénkülhet a szél. A minimumhőmérséklet 13-18, a maximumhőmérséklet 19-25 fok között alakul.

Pénteken változóan felhős idő várható északon több, délen kevesebb napsütéssel, szórványosan záporokkal. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-16, a legmagasabb hőmérséklet 21-26 fok között alakul.

Szombaton és vasárnap változóan felhős lesz az ég, szórványosan lehet eső, zápor. Időnként megélénkülhet a szél. A leghidegebb órákban szombaton 11-16, vasárnap 10-16 fok lehet. A maximumok mindkét nap 22-27 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni