Hírek
2018. Április 11. 13:36, szerda |
Belföld
Forrás: mti
21 évvel ezelőtti emberölési ügyet derítettek fel Békésben
Egy 21 évvel ezelőtt elkövetett gyilkosság gyanúsítottját azonosította a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság,
amely jövő hétfőn nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt vádemelési javaslattal továbbítják az ügyet a megyei főügyészséghez.
Kis Péter, a megyei rendőrfőkapitány bűnügyi helyettese és Tóth Csaba, a bűnügyi osztály vezetője az ügyről szerdán, Békéscsabán tartott sajtótájékoztatón elmondta, a jelenleg 51 éves, Békés megyei férfi 1997. január 1-jén rablási szándékkal tört be egy békéscsabai, Orosházi úti raktárépületbe, egy ott dolgozó barátjától ugyanis tudta, hogy rendszeresen nagy mennyiségű készpénzt tartanak a helyszínen. Egy maroklőfegyverrel megfenyegette az ott tartózkodó raktárvezetőt, de mivel az nem akarta átadni neki a pénzt, többször meglőtte. Zs. Róbert 2,5 millió forintnak megfelelő német márkát és schillinget vitt el a helyszínről, menekülés közben azonban elhagyott egy maszkot. Azt a nyomozók már 1997-ben megtalálták, ám a szakértői módszerek csak 2016-ban fejlődtek olyan szintre, hogy abból DNS-nyomot tudtak kinyerni, így jutottak az elkövető nyomára a rendőrök.
Kis Péter elmondta, egy embert már 1997-ben gyanúsítottként hallgattak ki az ügyben, a maszkot az FBI is megvizsgálta akkor, ebből azonban az derült ki, hogy nem az az ember követte el a gyilkosságot.
Hozzátette, az ügyet 2008-ban ismét megnyitották, ám eredményre akkor sem jutottak.
Tóth Csaba az MTI kérdésére válaszolva úgy fogalmazott, nyomasztotta őket ez az ügy, ezért vették elő ismét 2016-ban, amikor a szakértői technika fejlődése nyomán sikerült a Bűnügyi Szakértői és Kutató Intézetben DNS-mintát találniuk a maszkban.
Így jutottak a jelenleg is jogerős büntetését töltő Zs. Róbert nyomára, aki először tagadta a gyilkosságot. Kihallgatták azonban a barátait, így megtudták, hogy 1996 szilveszterének éjjelén többen tervezték el a rablást, de a társai végül visszaléptek, így a raktárépületbe már csak egyedül a férfi ment el. A szembesítés során, 2017. március 8-án a gyanúsított részletes beismerő vallomást tett.
Tóth Csaba elmondta, a pénz egy részéből a férfi egy autót vett, amelyet az anyja nevére íratott, a többit rövid időn belül felélte.
Kis Péter közölte, a gyanúsított több bűncselekményért is felelős, ezért volt meg a DNS-mintája a rendőrségi adatbázisban, ám ilyen súlyú más bűncselekményt nem követett el.
A főkapitány-helyettes kitért arra, annak idején a férfi egyik orosházi ismerőse segített eltüntetni a gyanúsított támadáskor viselt ruháját és megsemmisíteni a fegyverét egy nádas területén, amelyet azóta feltöltöttek, átalakítottak, emiatt a bűnjeleket nem találták meg.
A "segítővel szemben büntetőjogi felelősséget már nem lehetet megállapítani" - mondta
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
