Hírek
2017. Június 28. 09:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elfogtak hat feltételezett terroristát három európai országban
Egy nemzetközi akció keretében őrizetbe vették az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista terrorszervezet hat feltételezett tagját három európai országban - közölte szerdán a spanyol belügyminisztérium.
A tárca közleménye szerint a spanyolországi Mallorca szigetén négy, Németországban és Nagy-Britanniában egy-egy embert fogtak el a hatóságok.
A sejt szélsőséges audiovizuális tartalmakat tett közzé az interneten, fiatal harcosokat toborzott az Iszlám Állam számára, akiknek kiképzésére és radikalizálására hetente szerveztek titkos összejöveteleket, azzal a céllal, hogy végül a konfliktuszónákba küldjék őket.
A csoport tagjai éltették az erőszakos dzsihadizmust (iszlám "szent háborút"), nyíltan támogatták az öngyilkos akciókat, és jelentős elkötelezettséget mutattak a dzsihadista terrorszervezet iránt - írta a minisztérium.
A nyomozás még 2015-ben indult, amikor a hatóságok felfigyeltek egy weboldalra, amelyen egy fiatal spanyol muzulmán beszervezését, elméleti kiképzését és Szíriába utaztatásának folyamatát dokumentálták videókkal.
A videók készítőjeként egy szalafista imámot azonosítottak, aki a csoport "szellemi vezetője" volt. Őt Nagy-Britanniában fogták el. Több európai országban nyomoztak utána, de gyakori helyváltoztatásai miatt csak most sikerült kézre keríteni.
A Németországban őrizetbe vett férfi szintén egy szalafista imám, aki kapcsolatban állt a spanyolországi csoport tagjaival, és szerepelt a propagandavideókban is, amelyeket készítettek.
A csoport "székhelye" Palma de Mallorca városában volt, és tevékenységükön keresztül megsokszorozták az IÁ-hívek számát - írta az akcióról beszámoló közleményében a spanyol belügyminisztérium.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 26. 07:39, szerda | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország nemzeti, jobboldali kormánya garantálja a békét, a stabil iparpolitikát és a stabil adórendszert
2025. November 26. 07:35, szerda | Belföld
Februárra eléri a pedagógusok átlagbére a diplomás átlagbér 80 százalékát
Február első hetére a kormány 100 százalékban teljesíti azon vállalását, hogy a pedagógusok átlagbére eléri a magyarországi diplomás átlagbér 80 százalékát
2025. November 26. 07:32, szerda | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarország olyan katonai erőt épít, amely lehetővé teszi az ország határainak fegyveres védelmét
2025. November 26. 07:30, szerda | Belföld
Magyar Péter: a Magyar Nemzeti Bank kimondta, hogy sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követtem el
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kimondta, hogy a Tisza Párt elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el
