Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2017. Május 25. 07:34, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - Fotó: katasztrófavédelem

Újabb ENSZ-minősítést nyerte el a Hunor és a Huszár mentőcsapat

Újabb ENSZ-minősítést nyerte el a Hunor és a Huszár mentőcsapat

A szigorúbb követelmények ellenére a hivatásosokból álló Hunor és az önkéntesekből szerveződött Huszár kutató-mentő csapatok ismét megszerezték az ENSZ-minősítést

- közölte Jackovics Péter, a Hunor Mentőcsapat vezetője szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában. Elmondása szerint Magyarország 2005-óta kap ENSZ-minősítést, amelyet ötévente kell megújítani. A legutóbbi, 2012-es gyakorlat óta szigorították a szabályokat, megújították a szempontrendszert, így az elvárások magasabbak.

A kárhelyszínt Hajdúszoboszlón építették fel 138 szempont alapján, a kutató-mentő csapatoknak egy 7-es erősségű földrengéssel sújtott környéken kellett mentési munkát végezniük. A hét romterületen öt napig, 36 órán keresztül, megállás nélkül kellett dolgozniuk - ismertette Jackovics Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani