Hírek
2019. Április 24. 09:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tisztifőorvos: példaértékű a magyar kötelező védőoltási rendszer

A kötelező védőoltás ajándék a magyar rendszerben, mert a betegségekkel szemben mindenkinek térítésmentesen elérhető el a védelem - közölte a megbízott országos tisztifőorvos szerdán az M1 csatornán.
Müller Cecília azt mondta, hogy szeptembertől kötelező lesz a bárányhimlő elleni védőoltás is, amelyet a 2018. július 31. után született gyerekek kapnak meg két sorozatban, 13 és 16 hónapos korukban.
Kitért arra is, a magyar kötelező védőoltási rendszer példaértékű, mert az átoltottság olyan szintű, hogy azok is védve vannak, akik valamilyen egészségügyi ok miatt nem olthatóak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal