Hírek
2013. Június 18. 10:11, kedd |
Helyi
Forrás: Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság
Strandon loptak

Nem jutottak messze a pénzzel, a rendőrség elfogta a két tolvajt.
Tulajdon elleni szabálysértés elkövetése miatt indult eljárás a Tapolcai Rendőrkapitányságon egy 18 és egy 19 éves lesenceistvándi lakos ellen.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a két gyanúsított 2013. június 17-én 13 óra körül a balatonedericsi strandon tulajdonította el egy fürdőző pénztárcáját táskájából, benne okmányaival és közel húszezer forint készpénzzel. A sértett szemtanúja volt a cselekménynek, így a rövid időn belül kiérkező rendőröknek pontos személyleírást tudott adni.
Az egyenruhások nem sokkal később Balatonederics belterületén, egy buszmegállóban ismerték fel a fiatalokat, akiket igazoltatás után a Tapolcai Rendőrkapitányságra állítottak elő. Az intézkedés során az ellopott pénzt is megtalálták náluk.
A két személy a szabálysértés elkövetését már a helyszínen elismerte, velük szemben a további eljárást - őrizetbe vételük mellett - a Tapolcai rendőrkapitányság folytatja le.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek
Elhunyt Varga Ákos motorversenyző
Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.
2025. Április 18. 09:49, péntek | Életmód
MÁV: forgalomba állt az első Henschel dízelmozdony a Balaton északi partján
A MÁV új dízelmozdonya csütörtöktől a Balaton északi partján, Balatonfüred és Tapolca között teljesít szolgálatot - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója csütörtökön a Facebookon.