Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2024. Január 24. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

MVM: megváltozik a számlázás, megszűnt a diktálás a tíz évnél idősebb napelemes rendszereknél

MVM: megváltozik a számlázás, megszűnt a diktálás a tíz évnél idősebb napelemes rendszereknél

Bruttó elszámolásba kerülnek 2024-től azok a fogyasztási helyek, ahol tíz évnél régebben üzembe helyezett háztartási méretű kiserőművek működnek, számláikon az MVM külön szerepelteti a mérési ponton vételezett energiamennyiséget és a betáplálás teljes mennyiségét - közölte az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. kedden az MTI-vel.

A vállalat tájékoztatása szerint a korábbi szaldó elszámolásból bruttó elszámolásba kerültek január 1-jétől azok a felhasználási helyek, ahol a háztartási méretű kiserőmű üzembe helyezése vagy bővítése óta 2023 végéig már eltelt tíz év. Az MVM Next esetében ez a változás több mint háromezer egyetemes szolgáltatásban vételező és több mint háromszáz versenypiaci ügyfelet érint.

Az MVM a szaldós elszámolások lezárása érdekében 2023. december 31-i dátummal elszámoló számlát készített a területileg illetékes áramhálózati elosztó adatszolgáltatása alapján. Minden további fogyasztás és betáplálás már bruttó elszámolású lesz.

Az elosztók 2024. január 1-jétől havi elszámolást végeznek, az ehhez szükséges alapadatokat a mérők távleolvasásával vagy helyszíni leolvasásával állapítják meg. A jövőben így nem lesz részszámlázás. Nem lesz szükség a megszokott mérőállás-diktálásra sem, ezért annak lehetősége megszűnt.

A számlakibocsátásra nem kötelezett lakossági ügyfeleknél kizárólag formanyomtatvány kitöltésével és visszaküldésével számlálható el a betáplálás. A nyomtatvány és bővebb tájékoztatás az MVM honlapján érhető el. A számlakibocsátásra kötelezett ügyfelek számára a betáplálás elszámolása a hatályos jogszabályok szerint az ügyfél által kiállított és megküldött számla alapján történik - hívta fel a figyelmet az MVM.

Címkék: MVM, napelem

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.

2025. Április 11. 07:49, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: jövő héten kezdik postázni a szavazólapokat Ukrajna EU-csatlakozásáról

Jövő héten kezdik postázni az Ukrajna uniós csatlakozásáról szóló véleménynyilvánító szavazás szavazólapjait - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. Április 11. 07:48, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: magyar vállalat építi az Egyiptomot Európával összekötő optikai kábelt

A 4iG magyar telekommunikációs vállalat mintegy 2800 kilométernyi optikai kábellel köti össze Európát és Egyiptomot a tenger alatt, így biztosítva nagysebességű internetkapcsolatot