Hírek
2011. Szeptember 06. 09:29, kedd |
Helyi
Forrás: iveszprem.hu
Folytatódik az együttműködés a MOL-lal
Az "Olajipari ellátási lánc optimalizáló szakmérnök" képzésben a jelentkezők közül a tíz legjobb, különböző előképzettségű szakember vehet részt, szeptember 5-én elkezdődött számukra a tanév.
A Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara és a MOL Csoport már harmadik alkalommal hirdette meg közös angol nyelvű képzését, melyre Európán túlról is vettek fel diákokat.
Speciális hiányszakmára képzünk hallgatókat, akiknek mindennapi tevékenysége a cég gazdasági versenyképességét meghatározza - mondta Dr. Bertók Botond szakvezető, a Műszaki Informatikai Kar egyetemi docense.
Vegyészmérnöki, matematikai, informatikai és gazdasági végzettségű hallgatók jelentkeztek. Alács Lajos, a MOL Csoport SCM ellátási lánc igazgatója hangsúlyozta az erős elitképzés jelentőségét, melynek hallgatói többlépcsős kiválasztási folyamat eredményeként kerülhetnek be. Számukra a munka közbeni tanulás lehetőségét biztosítjuk-mondta. A képzés indítása óta először Európán kívülről is érkeztek hallgatók, mintegy 120 jelentkező közül választották ki a legjobbakat Európában, míg az omániak 400 társukkal versengtek a bejutásért. Az évfolyamra 2 horvát, 1 szlovák, 4 magyar, 2 ománi és egy szudáni hallgató nyert felvételt.
Az egyéves iskolarendszerű angol nyelvű képzés fő célja elsősorban a MOL Csoport hazai- és külföldi leányvállalatai részére történő szakemberképzés volt az első két évfolyammal, mára már a képzést több cég igényeihez igazítva folytatják. A tananyag összeállítása az eddigi tapasztalatok felhasználásával, folyamatosan a szükségletek figyelembe vételével történt. Az elméleti megalapozás – matematika, olaj- és petrolkémiai, valamint kereskedelmi ismeretek – után a hangsúly a gyakorlati képzésre kerül, gyakori a teljesítményellenőrzés. Így tudnak majd az üzleti rendszer egészét átlátva komplex rendszereket rövid idő alatt tervezni és optimalizálni. Ehhez a PIMS nevű lineáris szoftver használatát ismerik meg a képzés során a MIK és a MOL kiváló szakemberei által.
A képzésben résztvevők ösztöndíjat kapnak, melynek mértéke a tanulmányi eredménytől függ. A MOL Csoport rendelkezik Európában az egyik legjobb optimalizáló mérnökgárdával, a Műszaki Informatikai Karral történő együttműködésnek köszönhetően az utánpótlás kérdését is megoldották nemcsak a magyar, hanem más MOL érdekeltségű cégek számára is.
Az első évfolyamokon végzettek a megszerzett tudásnak köszönhetően ma mindannyian fontos pozíciót töltenek be különböző olajipari szervezetekben, akik most kezdik a képzést, hasonló lehetőségekre számíthatnak. A kar és a nemzetközi nagyvállalat számára kölcsönösen nagy értéket jelent, hogy együttműködve az oktatási tevékenységgel párhuzamosan kutatás-fejlesztési projekteket is megvalósítanak.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:50, csütörtök | Helyi
Dömötör Csaba: Várhelyi Olivér megkapta az EP-szakbizottsági jóváhagyását az uniós biztosi megbízatásához
Várhelyi Olivér magyar uniós biztosjelölt megkapta az Európai Parlament szakbizottsági jóváhagyását arra, hogy a következő Európai Bizottság tagja lehessen
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Szeptember 27. 17:38, péntek | Helyi
1 NAP ALATT 7 ITTAST SZŰRTEK KI A KOLLÉGÁK
Hiába a folyamatos figyelmeztetés, 6 férfi és 1 nő ült úgy volán mögé, hogy alkoholt fogyasztott.